Rolex Saatler (1 ürün)

 • Sırala
  • Filtrele
  Kargo Bedava
  Orjinallik kontrolü
  Rolex Saat Tek Beden
  %73
  60000 TL
  16000,00 TL
  Filtreyi Kapat
  Kategoriler
  Temizle
  Markalar
  Temizle
   Renk
   Temizle
   • Altın
   Durum
   Temizle
   • Az Kullanılmış
   • Yeni Etiketli
   • Butikler
   Fiyatlar
   Temizle
   • 5 - 30 TL
   • 30 - 50 TL
   • 50 - 100 TL
   • 100 - 250 TL
   • 250 - 500 TL
   • 500 - 1000 TL
   • 1000 - 2000 TL
   • 2000 - 3000 TL
   • 3000 - 5000 TL
   • 5000 - 10000 TL
   • 10000 - 15000 TL
   • 15000 TL ve üzeri
   Özel Seçimler
   Temizle
   • İndirimli Ürünler
   • Yeni Gelenler

   Orijinal Rolex Saat Nasıl Anlaşılır?

   Rolex sadece lüks bir saat değil, bir yatırımdır, hazineler ve nesillere aktarılmak için bir şeydir. Bir saat ayrıca erkek aksesuarlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Tabii ki, yetkili bir mağazadan satın almak, gerçek bir Rolex elde etmenizi sağlamak için kolay bir seçenektir, ancak elinizde güzel, ikinci el bir Rolex'e sahip olmak için çok sayıda kazançlı fırsat olduğunda, direnmek çok zor hale gelir.

   Dolandırılmaktan kaçınmak için sahte bir noktanın nasıl tespit edileceğini bilmek çok önemlidir. Tabii ki, 50 $ veya 100 $ gibi bir fiyat etiketine sahip ‘Rolex’ aldığınızda, bu gerçek bir anlaşma olmayacaktır, ama orada öylesine kaliteli taklitler var ki bir saat uzmanı değilseniz, bu farkı anlamak çok zor olacaktır.

   İşte size sahte bir Rolex'i tespit etmenize ve sizi taklitlerinden kurtarmanıza yardımcı olacak rehberimiz.

   Satıcınızı tanıyın!

   Sahte bir Rolex satın almaktan kaçınmanın en kolay yolu, saatin veya satıcının görünüşünü ne kadar ikna ederse etsin, sokaktan veya açık arttırmadan satın almamaktır! Piyasada yeterince sahte Rolex saati var ve bir sokak satıcısından satın almak aldatılmanın en kolay yolu. Yetkili bir mağazadan satın almak aldatılmamak için kusursuz bir yoldur. İkinci el bir saat satın almak istiyorsanız, onu yetkili ve güvenilir bir şekilde satan veya uzmanlar tarafından doğrulanmış ürünleri satan bir online portaldan satın almak güvenli bir seçimdir.

   Rolex Görünüşü

   Rolex saatlerin çok lüks ve sağlam bir görünümü var. Rolex, altın kaplama saatler veya 14 ayar altın üretmez. Gerçek bir Rolex, paslanmaz çelik, 18 ayar altın veya platinle işlenmiştir. Ek olarak, metalde solma olmamalıdır. Herhangi bir solma fark ederseniz, muhtemelen sahte bir saattir.

   Arka kapak

   Orijinal bir Rolex, genellikle kasanın arkasına düz metal ve gravür içermez. Bu genellikle çok iyi kapatılmış ve açılması zor bir kapaktır. Ayrıca, eğer Rolex'in, mekanizmanın görülmesini sağlayan bir cam sergileme alanı varsa, büyük olasılıkla bir koleksiyoncuya ait olan nadir görülen sınırlı saydam saatlerden biri olmadıkça, bu sahte olabilir.

   Sarma Taç – Rolex logosu

   Sargı tacının, gerçek bir Rolex'in özellikleri olan, çok ince işlenmiş, hatta gravür ve olukları olmalıdır.

   Kadrandaki Yazı

   Rolex orijinal ise, o zaman üzerine basılan rakamlar, uyulması zor bir incelik miktarına sahip olacaktır. Kadran üzerindeki basılı rakamlar ve harfler, mükemmel bir bitişe ve sahte bir saatin eksik olabileceği pürüzsüz kenarlara sahip net ve temiz olacaktır.

   Model ve Seri numarası baskısı

   Kolay bir detayı kaçırmak sahteciliğe büyük bir hediye olarak sunulabilir. Bir orijinal Rolex’te, model numarası saat 12 ve 6’daki  kulplar arasındaki alana seri numarasını kazınmıştır. 2005'ten bu yana, Rolex çerçevenin iç kısmındaki seri numarasını kristalin altındaki saat 6’nın altına kazımaya başladı. Gravür son derece detaylı ve süper keskin. Karşınızdaki sahte bir Rolex ise, bu sayılar onlarda herhangi bir ince işçilik olmaksızın kaba görünecektir.

   Taç Gravür

   Bunun için bir büyüteç gerekebilir! 2002'den bu yana yapılan her Rolex saatinde saat 6 yönünde küçük bir taç logosu bulunmaktadır. Sahtecilerin bunu kopyalamakta zorlanmasının nedeni, logodaki küçücük boyuttaki hassasiyet ve bunun arkasında yatan pahalı teknoloji ve işçiliğin doğruluğudur.

   Ses

   Gerçek bir Rolex saatten yüksek sesli bir “tik” duyamazsınız, eğer duyabiliyorsanız, o zaman muhtemelen orijinal değil!

   • İkinci elin akışkanlığı

   İkinci el bir Rolex satın alırken diğer bir handikap; “tik taklar” arasında zıplamak yerine dikkat çekici bir hassasiyet ve incelikle düzgün bir şekilde gözlemlenebilmelidir. Bunun nedeni, gerçek bir Rolex'de, her saniyenin, sanki “tik taklar” dan ziyade süpürme gibi pürüzsüz ve sürekli bir his veren sekiz aşamaya bölünmesidir. Bu, sadece Rolex gibi ünlü bir firmanın elde edebileceği bir hassasiyet seviyesidir.

   • Kayışların tarzı

   Rolex'in her modeli, bu koleksiyonun karakteristiği olan bazı ince, biraz kalın, belirli bir kayış stili ile gelir. Kayışların tarzının, sahip olduğunuz Rolex modeliyle eşleştiğinden emin olun, eğer bir uyum yakalayamadıysanız muhtemelen bir kopyadır!

   Tarih Penceresi

   İlk kez saat alışverişi yapan bir erkek mi? Bu tarz acemiler genellikle özlenilen bir şeydir. Orijinal bir Rolex, tarih penceresinin üzerinde sayıları 3 veya 4 kat büyütme oranına sahip bir “Cyclops” lensine sahiptir. Bunu kopyalamak ise gerçekten çok zor, bu yüzden sahte bir Rolex yüksek ihtimalle bu lense sahip olmayacaktır. Orijinal bir Rolex’te, objektif tam olarak rakamların ortasındadır.

   Altın Ayar Damgası

   Bu durum sadece altın Rolex saatler için geçerlidir. Altın satıldığı / satın alındığı ülkeye özgü bir ayırt edici özellik olmalıdır, bu da kasanın veya askının arkasındaki bir damga ile açıklanmalıdır.

   Tabii ki, yan yana geldiğinizde sahte ve gerçek bir Rolex arasındaki farkı anlayabilmek kolaydır, ama ikinci el bir Rolex için karşılaştırma yapmayı düşündüğünüzde, önceden özenle araştırın.

   Asla unutmayın ki, bazen taklitçiler gerçek ve sahte Rolex saatlerinin parçalarını takaslayıp eşleştirerek, ayırt edici özelliklerin anlaşılmasını daha güç hale getirirler. Bu yararlı ipuçlarını takip ettiğiniz taktirde elinizde orijinal bir Rolex bulunduğundan emin olabilirsiniz!

   DEVAMINI OKU