Uygun Fiyatlı Lüks Marka Fondötenler (4 ürün)

 • Sırala
  • Filtrele
  Kargo Bedava
  Physicians Formula Fondoten Tek Beden
  %19
  %10
  111 TL
  80,10 TL
  Kargo Bedava
  Chanel Fondoten Tek Beden
  %78
  275 TL
  60,00 TL
  Kargo Bedava
  Dolce & Gabbana Fondoten Tek Beden
  %81
  425 TL
  77,00 TL
  Kargo Bedava
  Dermo Expertise Fondoten Tek Beden
  %78
  285 TL
  60,00 TL
  Filtreyi Kapat
  Kategoriler
  Temizle
  Markalar
  Temizle
   Renk
   Temizle
   • Bej
   Durum
   Temizle
   • Az Kullanılmış
   • Yeni Etiketli
   • Butikler
   Fiyatlar
   Temizle
   • 5 - 30 TL
   • 30 - 50 TL
   • 50 - 100 TL
   • 100 - 250 TL
   • 250 - 500 TL
   • 500 - 1000 TL
   • 1000 - 2000 TL
   • 2000 - 3000 TL
   • 3000 - 5000 TL
   • 5000 - 10000 TL
   • 10000 - 15000 TL
   • 15000 TL ve üzeri
   Özel Seçimler
   Temizle
   • İndirimli Ürünler
   • Yeni Gelenler

   Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar?

   Yaptığınız makyaj sonrasında kıyafetinizi değiştirmeye karar vermeniz durumunda kıyafete fondöten bulaşma ihtimali oldukça yüksektir. Boyun kısmına uygulanan fondöten de gömlek ya da tişört yakalarına fondöten bulaşmasına sebep olabilir. Eşarp kullanan kişiler için de eşarba fondöten bulaştırmadan uygulama yapmak önem taşır. Ancak ne kadar dikkat edilse de bazen gömleğe, elbiseye ya da eşarba fondöten bulaşabilmektedir. Peki, fondöten lekesi nasıl geçer?

   Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar?

   Fondöten lekesini çıkarmanın en basit yolu, lekenin üzerine tıraş köpüğü sıkmak ve bu şekilde çamaşır makinesinde çamaşırı yıkamak gerekir. Makine programını, çamaşırın üzerindeki etiketteki yönergeye göre seçmek doğru olacaktır.

   Fondöten lekesi nasıl çıkar kadınlar kulübü gibi kadın portallarında da bahsedilen bir konudur. Fondöten lekesi nasıl çıkarılır diye merak edenler için bir diğer yöntem ise bulaşık deterjanı uygulama yöntemidir. Bir kovanın içerisini ılık su ile doldurduktan sonra, bulaşık deterjanı eklenir ve bu deterjanlı suya fondöten lekesi bulaşmış olan çamaşır koyulur. Birkaç dakika bu şekilde beklettikten sonra çamaşırı durulayıp kurutmak yeterli olacaktır.

   Fondöten Lekesini Ne Çıkarır?

   Fondöten lekesini sıvı bulaşık deterjanı ve tıraş köpüğü kolaylıkla çıkarabilmektedir. Bu işlemleri uygulamadan önce eğer çamaşıra çok fazla fondöten bulaşmışsa bir kağıt havlu yardımıyla ürünün fazlası alınmalıdır. Daha sonra temizleme işlemine geçilir.

   Fondöten lekesi nasıl temizlenir sorusuna cevap olarak sıvı çamaşır deterjanı kullanmak da önerilir. Sıvı çamaşır deterjanını lekenin üzerine döküp ılık su ile ovalamak ve daha sonra durulayıp kurutmak yeterli olacaktır.

   Kumaştan Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar?

   Kumaşa bulaşan fondöten lekesini çıkarmanın birkaç yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında sirke, tıraş köpüğü, beyaz sabun, sıvı bulaşık deterjanı, sıvı çamaşır deterjanı, toz çamaşır deterjanı gibi yöntemler yer almaktadır. Bunlardan birini uygulayarak kumaşa bulaşmış olan fondöteni çıkarmak mümkün olacaktır.

   Fondöten lekesi kumaştan nasıl çıkar: Beyaz sabun ile ılık suyu karıştırarak kumaşa bulaşan fondöteni temizlemek mümkündür. Dilerseniz ılık su dolu kabın içerisine beyaz sabun rendesi ekleyip içerisine çamaşırı koyabilirsiniz. Bu şekilde 10 – 15 dakika beklettikten sonra çamaşırı durulayıp kurutmak yeterlidir.

   Kıyafetten fondöten lekesi nasıl çıkar: Kıyafete bulaşan fondöteni çıkarmanın bir diğer yolu ise sirke kullanmaktır. Sirkeyi lekenin üzerine dökerek birkaç dakika bekletebilirsiniz. İnatçı lekeler için sirke dökmüş olduğunuz lekeye yarım limonu sürterek daha hızlı etki etmesini sağlamak da mümkündür. Daha sonra kıyafeti yıkayıp durulamak gerekir.

   Halıdan fondöten lekesi nasıl çıkar: Halıdan fondöten lekesini çıkarmak için leke üzerine pamuk yardımıyla eter uygulanabilir. Daha sonra beyaz sabunla silinip durulanır. Halıdaki fondöten lekesini çıkarma yöntemleri arasında sirke, çamaşır deterjanı, halı deterjanı, aspirin ve beyaz sabun kullanmak da yer almaktadır. Bu ürünlerden birini leke üzerine uygulayıp daha sonra durulamakgerekir.

   Eşarptan fondöten lekesi nasıl çıkar: Özellikle ipek eşarba bulaşan fondöteni çıkarmanın yolu, lekenin üzerine pamuk yardımıyla eter uygulamaktır. Eteri uyguladıktan sonra bekletmeden yıkanması gerekir. Bu yöntem eşarptan fondöten çıkartmak için oldukça etkili bir tekniktir.

   Elbiseden fondöten lekesi nasıl çıkar: Elbiseye bulaşan fondöten lekesini çıkarmak için sıvı çamaşır deterjanından yararlanmak mümkündür. Ilık su ile lekeli yeri yıkayıp durulamak gerekir.

   Gömlekten fondöten lekesi nasıl çıkar: Gömleğe bulaşan fondöteni sirke ya da beyaz sabun ile çıkarabilirsiniz. Bunun için öncelikle lekeli kısmı ılık suda bekleterek yumuşatmak doğru olacaktır.

   Kurumuş Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar?

   Kıyafete bulaşan fondöteni çıkarmak için öncelikle kurumasını beklememek ve hızlı davranmak gerektiği bilinmelidir. Ancak bunun için yeterli vakit yoksa kuruyan fondöteni çıkarmak için öncelikle kıyafeti ılık suda bekletmek gerekir. Bu suyun derecesi 30 – 40 derece arasında olmalıdır.

   Ilık suda bekleyen kıyafet, lekenin yumuşamasını sağlar. Daha sonra bu lekeyi beyaz sabun ya da sıvı çamaşır deterjanı ile çıkarabilirsiniz. İnatçı lekeler için eter uygulayıp fazla bekletmeden yıkamak da mümkündür.

   DEVAMINI OKU