Orijinallik Kontrolü

Sıkça Sorulan Sorular

Orijinallik kontrolü nedir?

Orijinallik kontrolü, ModaCruz’dan satın almak istediğin lüks veya ikonik markalı ürünlerin orijinalliklerinden emin olmanı ve güvenle alışveriş yapmanı sağlayan bir hizmetimizdir.
Satın alma aşamasında orijinallik kontrolünü talep ettiğinde; satıcı, ürünü ModaCruz’a gönderir. Ürün, uzman ekibimiz tarafından incelenip onaylandıktan sonra tarafına kargolanır.

Orijinallik kontrolü hangi markalarda geçerlidir?

Orijinallik kontrolü ModaCruz’da satışta olan belirli lüks veya ikonik markalar için geçerlidir. Ürün detay sayfasında orijinallik kontrolü logosu gördüğün tüm ürünlere orijinallik kontrolü yaptırabilirsin. (Detaylı listeye ulaşmak için tıkla.)

Orijinallik kontrolünü nasıl isteyebilirim?

Orijinallik kontrolü olan bir ürünü satın alıyorsan, ürün sayfasında “Orijinallik Kontrolü ile Satın Al” seçeneği ile sepetine ekleyebilir ve bu hizmetten faydalanabilirsin.

Orijinallik kontrolü nasıl çalışır?

Lüks veya ikonik markalı bir ürünü satın alırken “Orijinallik Kontrolü” seçeneği seçildiğinde, ürün satıcı tarafından ModaCruz’a gönderilir. Satın aldığın ürün, uzman ekibimiz tarafından kontrol edilir ve onaylandığında tarafına kargo ile  gönderilir. Ürün, uzman ekibimiz tarafından onaylanmazsa siparişin iptal edilir. Para iaden gerçekleşir. Her iki durumda da uzman ekibimiz gelişmelerle ilgili olarak seni bilgilendirir.

Ürünümün nerede olduğunu nasıl takip ederim?

Ürününün nerede olduğunu “Sipariş Özet” sayfasında görebilir ve takip edebilirsin.

Orijinallik kontrolüne giden ürünüm kaç gün içerisinde elimde olur?

Bu süre, satıcının ürünü göndermesine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. ModaCruz’a ürün ulaştıktan sonra orijinallik kontrolü 3 iş günü içinde tamamlanır ve orijinallik durumuna göre alıcı veya satıcıya kargolanır. Kargonu sipariş sayfasında yer alan kargo numarası ile PTT’den takip edebilirsin.

Ürünü teklif vererek alırsam orijinallik kontrolünden faydalanabilir miyim?

Orijinallik kontrolü tüm satın alma yolları için geçerlidir. Orijinallik kontrolü olan bir ürünü teklif ile satın alıyorsan, ‘’Ödeme sayfası’’na geldiğinde “Orijinallik Kontrolü” seçeneğini seçebilir ve bu hizmetten faydalanabilirsin.

Birden fazla ürün almam halinde, aldığım tüm ürünleri orijinallik kontrolüne gönderebilir miyim?

Orijinallik kontrolü ile tek ürün satın alabilirsin. Birden çok ürün almak istemen durumunda ayrı ayrı sipariş oluşturman gerekir.

Satın aldığım lüks ürünleri, sipariş anında değil de elime geçtikten sonra orijinallik kontrolüne gönderebilir miyim?

Yalnızca siparişi oluştururken bu hizmeti seçip, faydalanabilirsin.

Orijinallik kontrolü ModaCruz’dan daha önce satın aldığım ürünleri de kapsıyor mu? Ne yapmam gerekiyor?

Daha önce satın aldığın ürünler Orijinallik Kontrolü kapsamına girmemektedir.

ModaCruz dışında bir yerden satın aldığım 2. el lüks ürünleri ModaCruz’da orijinallik kontrolü yaptırabilir miyim? Prosedür ve ücret nedir?

ModaCruz böyle bir hizmet vermemektedir.

Satıcının ürünü ModaCruz’a gönderebilmesi için kargo parası ödeyecek miyim?

Tüm alıcı ödemeli satışlarda olduğu gibi tek seferlik kargo ücreti tahsil edilecektir. ModaCruz tarafından orijinallik kontrolü yapılan ürünler ise tarafına ücretsiz olarak gönderilecektir.

ModaCruz tarafından ürün yollanırken kargo ücretini kim karşılayacak?

Orijinallik kontrolü için ModaCruz’a gelen ürünler, onaylanması durumunda alıcıya ücretsiz olarak gönderilecektir. Kargo ücretini ModaCruz karşılayacaktır.

Orijinallik kontrolüne göndermiş olduğum siparişimi iptal ettim, para ödeyecek miyim?

Siparişlerin kargoya verilmeden iptal edilmesi durumunda, tahsil edilen bütün tutarlar tarafına iade edilecektir. Ürünün satıcı tarafından kargoya verilmesi halinde iptal edilirse hizmet bedelleri iade edilmez, ürün tutarları iade edilir.

Orijinallik kontrolü istediğim ürünü satıcı göndermezse para ödeyecek miyim?

Ürünün satıcı tarafından gönderilmemesi durumunda, siparişin 10 gün sonunda otomatik olarak iptal olacak ve tahsil edilen bütün tutarlar tarafına iade edilecektir.

Orijinallik kontrolü istediğim ürün orijinal çıkmazsa para ödeyecek miyim?

Orijinallik kontrolü istediğin ürünü bize gönderdikten sonra orijinal olmadığı sonucu çıkarsa, sipariş iptal edilir. Ürün ücreti tarafına iade edilir. Orijinal olmayan ürün yayından kaldırılır ve satıcıya gerekli yaptırım uygulanır.

Satıcı orijinallik kontrolü istediğimi bilecek mi?

Satıcılar orijinallik kontrolü istediğini bilecek ve bu talebin doğrultusunda ürünü ModaCruz’a gönderecek. Ürün alıcı ödemeli ise, satıcı PTT’ye sipariş kodunu vererek; ürün satıcı ödemeli ise satıcı tarafından e-posta’da  belirtilen adrese gönderim sağlanacak.